شركت گوگل سایت اینترنتی Zingku كه خدمات یك شبكه اجتماعی را برای مشتركان تلفن‌همراه ارایه می‌دهد، خریداری كرد.
سایت اینترنتی Zingku طی بیانیه‌ای گفت: "بر اساس قراردادی كه بین ما و غول جست‌وجوگرهای اینترنتی منعقد شد، شركت گوگل Zingku و خدمات وابسته به آن را خریداری كرد."
سخنگوی گوگل ضمن تایید این خبر اظهار داشت: "من اعلام می‌دارم كه شركت گوگل سرمایه اصلی و فناوری سایت Zingku را خریده است. ما معتقدیم، این اقدام می‌تواند ما را در ساخت محصولات و فناوری‌های جدیدی یاری كند كه مزایای فراوانی برای كاربران، مراكز تبلیغاتی و ناشران دارد. ما هم‌اكنون برنامه خاصی در این زمینه نداریم كه آن را اعلام كنیم."
این آخرین اقدامی محسوب می‌شود كه شركت گوگل در حوزه تلفن‌همراه انجام داده است. این شركت در سال ۲۰۰۵ مركز عرضه‌كننده خدمات اجتماعی Dodgeball كه امكان ارتباط كاربران از طریق پیام‌های نوشتاری را فراهم می‌كرد، خریده بود. این شركت هنوز اقدام خاصی با سایت Dodgeball انجام نداده است.
گوگل در ژوئیه سال جاری شركت Grand Central كه امكان ادغام تمامی تماس‌های تلفنی با یك شماره تلفن‌ را برای كاربران فراهم می‌كرد، خریداری كرد.
غول نرم‌افزاری دنیا در آوریل ۲۰۰۷ سرویس جست‌وجوگر محلی صوتی خود را به صورت رایگان برای مشتركان تلفن‌همراه عرضه كرد تا از این طریق كاربران بتوانند به نقشه‌های محلی و یك جست‌وجوگر كامل در تلفن‌همراه خود دسترسی داشته باشند.