هفته گذشته و از تاریخ 2 تا 5 آذر ماه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الكامپ 2008) در تهران و در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی برگزار شد.

در همین راستا و با توجه به اینکه حدودا 426 کمپانی داخلی و خارجی در نمایشگاه امسال شرکت کرده بودند بر آن شدیم تا با حضور در محل نمایشگاه گزارشی تصویری برای شما عزیزان تهیه نماییم.

خاطر نشان می کنم متاسفانه بسیاری از کمپانی های داخلی و خارجی صاحب نام نتوانستند در نمایشگاه امسال شرکت کنند. در جستجوی دلیل این موضوع متوجه شدیم مسئولین برگزاری نمایشگاه هزینه اجاره غرفه را برای کمپانی های داخلی که قطعات و سخت افزار های کامپیوتری را از خارج به داخل ایران وارد می کنند، به دلار محاسبه می کنند.

در نتیجه اکثر این کمپانی ها برای شرکت در نمایشگاه مجبور بودند مبالغی بین 80 تا 300 میلیون تومان را به نمایشگاه بپردازند. مشخص است پرداختن این هزینه هنگفت برای بسیاری از کمپانی ها و برای چهار روز کاری و روزانه هفت ساعت میسر نیست و مسلما اگر کمپانی ها این هزینه را خرج نیاز های بازاریابی خود کنند به نتایج بهتری خواهند رسید.

از طرفی گفتنی است اجاره غرفه در نمایشگاه های بین المللی از جمله Gitex و Computex نیز تا این حد سرسام آور نیست اما در هر صورت سعی کردیم که از غرفه اکثر کمپانی های شرکت کننده که در ضمینه سخت افزار های مربوط به حیطه کاری ما فعالیت میکنند بازدید کرده و گزارشی مناسب تهیه نماییم.

در اولین حضور در نمایشگاه و با ورود به سالن 31B اولین غرفه ایی که توجه ما را به خود جلب کرد غرفه کمپانی Goalsun بود، این کمپانی که مدت هاست در ضمینه واردات سخت افزار های کامپیوتر در ایران فعالیت می کند غرفه ایی زیبا و بسیار جالب برای بازدید کنندگان محیا كرده بود.

مشاهده: ادامه مطلب