کمپانی نوکیا ساعاتی پیش گوشی موبایل N97 مجهز به صفحه کلید کامل QWERTY، صفحه لمسی 3.5 اینچی و پشتیبانی کامل از اینترنت را معرفی نمود.

24 ساعت پیش از این، بر روی خروجی بسیاری از خبرگزاری ها حدس و گمان های بسیاری مبنی بر معرفی دستگاه جدیدی از نوکیا قرار گرفته بود. اما خوشبختانه شایعات معرفی یک گوشی منحصر به فرد به واقعیت تبدیل شده است و N97 با "شعار قدرتمند ترین گوشی همراه ویژه اینترنت" معرفی گردید.

این گوشی از خانواده سری N "کامپیوترهای چند رسانه ای" ساخت نوکیا متولد شده است. بله؛ پیش تر دستگاه Nokia N810 برای کاربران وب معرفی شده بود اما Nokia N97 با امکانات خاص خود برای کاربران باهوش تر تولید شده است.

برای مثال این گوشی از دسترسی آسان به بسیاری از ابزارهای شبکه های اجتماعی وب پشتیبانی می کند. مرور وب و تماشای فایل های "فلش" نیز در این گوشی بهبود یافته اند.

نوکیا همراه با معرفی N97، سرویس جدیدی که نوکیا آنر "Social Location" می نامد، مطرح نموده است. این سرویس به بروزرسانی وضعیت شما در سرویس های اجتماعی کمک می کند و می تواند بوسیله اطلاعات A-GPS و سنسورهای پیشرفته مکان جغرافیایی و وضعیت کنونی شما را تشخیص دهد و نهایتاً از این اطلاعات برای بروزرسانی وضعیت استفاده نماید.

صفحه خانگی N97 می تواند نگهدارنده ابزارها و میانبرهای وب سایت های مورد علاقه شما شود. از دوربین 5 مگاپیکسلی Carl Zeiss، حافظه 32 گیگابایتی قابل افزایش با کارت حافظه microSD تا 16 گیگابایت، بلوتوث و شبکه بی سیم WiFi برخوردار است.

انتظار می رود Nokia N97 نیمه دوم سال 2009 میلادی با قیمتی معادل 550 یورو روانه بازار شود.

با توجه به مشخصاتی که از سوی کمپانی نوکیا اعلام گشته است، نوکیا N97 برتر از دستگاه های هوشمند اپل آیفون، گوگل G1 و Blackberry Storm به نظر می رسد اما باید صبر کرد تا کاردانان این فن دستشان از نزدیک این دستگاه را لمس کند سپس می توان مقایسه را انجام داد.

 مشاهده: اطلاعات بیشتر | مشخصات فنی در قالب PDF
 تصاویر: کلیک کنید | 2 | مقایسه آی فون و N97
 تصویر ویدیویی: فایل ویدیو معرفی رسمی