همانطور که در اخبار پیشین اشاره شد کمپانی AMD اخیراً اقدام به معرفی نسل جدیدی از پردازنده های خود با نام AMD Phenom II کرده است، در همین راستا و با توجه به قابلیت Overclocking بالای این پردازنده ها و با توجه اینکه پیش از این امکان Overclocking بسیاری از پردازنده های AMD با نیتروژن مایع فراهم نبود کمپانی AMD در اقدامی جالب از تیم Overclocking کشور فنلاند دعوت کرد تا بخت خود را در Overclock این نسل جدید از پردازنده ها و با کمک ترکیبی از نیتروژن و هلیم مایع آزمایش کند!

البته در این رویداد دو نفر از کمپانی AMD نیز به تیم فنلاند کمک می کردند. برای انجام Overclock سیستم زیر در نظر گرفته شد:

CPU : AMD Phenom II X4 Processor
Motherboard : DFI LANParty 790FXB-M2RS
Memory : OCZ Reaper PC-9600 2x1GB
Graphics : ََAMD Radeon HD 4870 X2 CrossFireX

پس از ساعت ها تلاش در نهایت گروه توانست به فرکانس 6.5GHz بر روی AMD Phenom II X4 دست پیدا کنند لازم به ذکر است تاکنون هیچ پردازنده چهار هسته ایی به این فرکانس نرسیده بود.

اما پس از رسیدن به این فرکانس تیم مذکور اقدام به تست گیری از سیستم در 3DMark05 كرد، در طی تست گیری و در حداکثر فشار کاری دمای پردازنده منفی 232 درجه سانتی گراد بود!

البته برای رسیدن به حداکثر پایداری تیم فرکانس پردازنده را نیز 200MHz کاهش داد و تست 3DMark05 در 6.3GHz انجام شد. خوشبختانه تست گیری با موفقیت انجام شد و با ثبت امتیاز 45474 رکورد جهانی 3DMark05 شکسته شد. در ادامه مطلب ویدیوی کاملی از این رویداد آورده شده است که بازدید آنرا به شما پیشنهاد می کنیم.

در لینک های زیر تصاویری از روز قبل رویداد و آماده سازی محل و سیستم تست آمده است

در زیر Video کاملی از این رویداد آورده شده است که بازدید از آن را به همه شما عزیزان توصیه مینماییم :